logo
Lietotu auto tirdzniecība Valmierā, kā arī pārbaudītas automašinas no ārzemēm
Negaidi, kad beigsies ierobežojumi! Iepērcies attālināti
 
e-veikalā
 
jau tagad!

LATVIJAS AUTO PIRCĒJU IZVĒLES AUTO KLĀSTĀ

lietoti auto, mazlietoti auto riga
Mazlietoti un lietoti auto Latvijā, Rīgā un Valmierā, joprojām ir pieprasīti

Tiek iegādāts pirmais auto vai prātā ir jauna auto iegāde, nomainot veco automobili? Abos gadījumos auto pirkums ir nopietns ilgtermiņa ieguldījums, kas prasa uzmanību un plānošanu. Tomēr kādas, tad īsti ir Latvijas autobraucēju izvēles automašīnu klāstā? Kāds ir auto pieprasījums? Un, ko pircēji izvēlas vairāk – salona auto vai lietotus auto?

Pēdējos gados aizvien vairāk šoferu lemj par labu jauna auto iegādei, nomainot savu veco spēkratu pret pilnīgi jaunu automašīnu, tomēr joprojām Latvijā izteikta vēlme ir arī pēc lietotiem vai mazlietotiem automobiļiem. Liels pieprasījums ir arī no jauniešu puses, kas ir sava pirmā auto meklējumos.

Kādus auto izvēlas latvieši? Lietotas automašīnas vai jaunas? Rādījumi liecina, ka pēdējos gados aizvien vairāk latviešu seko kaimiņu igauņu izvēlēm, iegādājoties pilnīgi jaunus auto jeb salona automobiļus, kas ir daudz drošākas, nebīstoties par regulāriem auto remontiem vai auto defektiem. Tomēr ierobežoto budžetu dēļ, joprojām iespaidīgu skaitu no pieprasījuma sastāda tieši lietotie auto. Tātad Latvijā plaukst un ir vērojamas abas tendences, tiek pirktas gan lietotas automašīnas, gan pavisam jaunas. Statistiski lielākā daļa sabiedrības tomēr joprojām izvēlas iegādāties lietotu auto, kas ir vecāks par 5 gadiem, cenu pieejamības dēļ, bet pilnīgi jaunus auto spēj iegādāties krietni mazāks skaits autobraucēju. Nav noslēpums, ka latviešiem lietots auto ir ‘’pa kabatai’’, tomēr tendence izvēlēties jaunus, ļoti labus un mūsdienīgus spēkratus, kļuvis krietni populārāks. Daudz biežāk tiek izvēlētas jaunas automašīnas elastīgo piedāvājumu dēļ – auto bez pirmajām iemaksām, izdevīgām procentu likmēm. Kaut arī lietotu auto tirgus joprojām sastāda lielāko daļu Latvijā, jauni auto tiek pirkti daudz biežāk kā pirms pāris gadiem, un šī tendence tikai pieaug. Tas vien nozīmē, ka nākotnē iespējams tiks izvēlēti ne prestižākie auto, tomēr pilnīgi jauni. Kaut arī šodien pircēji piešķir lielu nozīmi luksusa klases auto, kas var būt gan ”veterāni”, gan lietoti automobiļi. Joprojām cilvēku vidū valda prestižs – tādēļ daudzi pircēji lielu nozīmi piešķir vecākiem – lietotiem auto, kas ir luksusa klases spēkrati.

lietoti auto, mazlietoti auto
Mazlietota un lietota auto iegāde Rīgā sastāda 60% no visiem reģistrētajiem auto Latvijā

Starp lietotiem automobiļiem zīmolu sadalījums to popularitātes ziņā joprojām ir praktiski nemainīgs, aizvien lielu skaitu no reģistrētajiem auto sastāda tādas auto markas, kā Volkswagen automobiļi, kam spēcīgi seko Audi. Kā trešos populārākos lietotos auto pircēji izvēlas Volvo spēkratus, bet ceturto un piekto vietu dala BMW un Opel markas automašīnas. Šīs auto markas noteikti var saukt par populārām, jo sastāda vairāk kā 60% no visiem ievestajiem lietotajiem auto Latvijā.

Latvijā aizvien lietoto auto vidū viennozīmīgi dominē vācu automašīnas. Kam latvieši joprojām uzticīgi seko, izceļot vācu automašīnām tādas īpašības, kā komfortu, ērtības, izturību, pieejamību. Latvieši jau gadiem novērtē vācu autobūves kvalitātes augsto līmeni un auto braukšanas komfortu, kā arī auto rezerves daļu pieejamību.

Ja tiek pievērsta uzmanību, kādus dzinējus latvieši visbiežāk izvēlas, izrādās īpaši populārs ir 1.9 Tdi dzinējs, ar ko ir aprīkots gan Audi, gan VW markas auto, un 3.0D auto dzinējs.

Kādu auto labāk izvēlēties? Ja līdzekļi ļauj, jauns auto būtu visdrošākā izvēle, tomēr salona auto zaudē 10% no savas vērtības tiklīdz izbrauc no salona, pēc 4 gadiem tas būs zaudējis vēl 40-60% no sakotnēji ieguldītās naudas. Lietotu auto izvēļu galvenais motivators ir daudz pieejamākas cenas to iegādei, kas ir krietni pieejamākas lielākajai daļai Latvijas sabiedrības. Tiem, kas šaubīgi lūkojas uz lietoto auto tirgus pusi, uzmundrinoši ir tas, ka pretstatā aizgājušajam laikam, mūsdienās lietotu auto tirgotāji pirms pārdošanas daudz aktīvāk pievērš uzmanību automašīnām – remontē, novērš defektus, rūpīgi apseko tos.

Protams, katrai monētas pusei ir savi plusi un mīnusi, auto uz nomaksu būs ilgtermiņa saistības, bet lietots auto, neuzmanoties, var sanākt kā nelāgs pirkums. Tādēļ kārtīgi apsver, kādu budžetu spēj novirzīt transportam, kādas būs ikmēneša izmaksas, kādi ir personīgie kritēriji auto iegādē un atceries – ‘’7 reizes pārbaudi pirms vienu reizi nopērc’’!

Lai drošs pirkums un labi ripo!

www.autovia.lv

logo
Uzņēmums
Valmiera - Rīgas iela 62, LV-4201
P.O.T.C.P: 9:00 - 18:00 S: 10:00 - 15:00
Drošība
Vairāk mājaslapā
autovia.lv | © 2021