logo
Lietotu auto tirdzniecība Valmierā, kā arī pārbaudītas automašinas no ārzemēm
Negaidi, kad beigsies ierobežojumi! Iepērcies attālināti
 
e-veikalā
 
jau tagad!

Lietas, kurām obligāti jāpievērš uzmanība pēc lietota auto iegādes

Lietota un mazlietota auto iegāde daudziem šķiet riskants darījums. Tomēr bailes bieži ir lielākas par problēmu. Tikai no paša pircēja ir atkarīgs, kādu auto tas beigās iegādājas. Ir daudz nianšu, kam pievērst uzmanību, kas kā brīdinājuma zīmes mirgo, rādot priekšā, ka darījums nav drošs un šo auto labāk nevajadzētu pirkt. Bet, ja lietotais auto ir iegādāts?

Tas nenozīmē, ka esat iegādājies ”kaķi maisā”, tikai tādēļ, ka esat lietota auto īpašnieks. Nē! Ir daudz lietotu automašīnu, kas kalpo ilgāk kā daži jauni salona auto. Tomēr pēc lietota un mazlietota auto iegādes, ir virkne lietu, kas jāmaina, neatkarīgi – pirkums ir labs vai slikts.

Praktiski padomi lietotu auto iegādei tā dzīves ilguma pagarināšanai
 1. Siksnu maiņa
  Ražotāji visbiežāk nosaka siksnu vai ķēdes maiņu pēc 100 – 150 tūkst.kilomentru, tomēr lietotam auto bieži vien ir grūti noteikt, kad siksna ir mainīta. Sevišķi, ja tirgotājs negodprātīgi ir mainījis odometra rādījumus. Kādēļ ir svarīgi mainīt zobsiksnu neatkarīgi no pirkuma kvalitātes? Nolietota vai nepietiekami nospriegota zobsiksna nolecot no rullīšiem var sabojāt auto dzinēju. Diemžēl bieži šādi bojājumi var būt letāli auto dzinējam.
 2. Bremžu sistēma
  Bremzes ir auto drošības saraksta augšgalā. Bremžu nodilumu ietekmē vairāki faktori, tostarp braukšanas paradumi. Rūpīgi jāpārbauda bremžu uzliku nodilums, bremžu šķidruma līmenis, rotora biezums, šļūteņu un bremžu cauruļu stāvoklis, brīdinājuma gaismas. Laikus nepamanītas brīdinājuma zīmes, loģiski, ir bīstamas, bet rada arī krietni dārgāku remontu pēctam.
 3. Ūdenssūknis
  Dzesēšanas škidrumu vajag pilnībā nomainīt vismaz reizi 3 gados. Ar bojātu ūdenssūkni, blīvēm dzinējam netiek nodrošināta pilnvērtīga dzinēja dzesēšana. Tas var izraisīt dzinējā nelabojamus bojājumus. Siksnu ar ūdenssūkni var mainīt vienlaikus, kas ietaupīs naudu, ņemot vērā, ka šo lietu maiņa ir laikietilpīgs process.
 4. Eļļas
  Vismaz reizi gadā katram auto īpašniekam ir jāmaina dzinēja eļļa un filtri. Vēl labākam rezultātam un drošībai, arī 2x/gadā mainīta eļļa būtu silti ieteicama. Atceries, ka savlaicīgi mainīta eļļa paildzina dzinēja mūžu.
 5. Degvielas filtrs
  Viens no biežākajiem iemesliem, kas provocē dzinēja bojājumus. Vismaz reizi gadā ir jānomaina degvielas filtrs, lai degvielai būtu viegli tikt caur degvielas filtru dzinējā. Viena no biežākajām pazīmēm, kas liecina, ka filtrs ir bojāts. Auto ir lēns, grūti iedarbināms, braukšanas laikā slāpst.
Neatkarīgi no lietota auto, mazlietota auto vai jauna auto vecuma, regulāras rūpes par auto – spēj ietekmēt tā mūža ilgumu

Neatkarīgi vai iegādāts lietots auto, mazlietots auto vai jauns. Ir jāseko ražotāju izvirzītajām rekomendācijām, kad automašīnai jāveic uzlabojumi. Laikus jāmaina detaļas, eļļas, filtri, lai auto kalpotu ilgāk un labāk. Lietots auto, protams, var prasīt lielākas rūpes un biežāku auto kopšanu. Tomēr to vairāk nosaka, kāds ir bijis auto stāvoklis pirms tam. Auto neatkarīgi no vecuma – prasa regulāru kopšanu un laicīgu problēmu risināšanu.

Lietotam auto, par to rūpējoties, paildzinās mūžs, kas var būt uzticams auto daudzu gadu garumā.

Tavs Autovia.lv

logo
Uzņēmums
Valmiera - Rīgas iela 62, LV-4201
P.O.T.C.P: 9:00 - 18:00 S: 10:00 - 15:00
Drošība
Vairāk mājaslapā
autovia.lv | © 2021