logo
Lietotu auto tirdzniecība Valmierā, kā arī pārbaudītas automašinas no ārzemēm
Negaidi, kad beigsies ierobežojumi! Iepērcies attālināti
 
e-veikalā
 
jau tagad!

Bremžu sistēma – auto drošības saraksta augšgalā!

Tikai jūs varat pasargāt savu ģimeni vai sevi no neatbilstošiem transportlīdzekļiem vai aprīkojuma, kas varētu apdraudēt jūsu drošību.

Lietoti auto, protams, nav jauni. Tomēr lietots uzreiz nenozīmē bīstams. Bīstams auto ir auto, par ko nav nestas pietiekamas rūpes. Drošības nolūkos ir būtiski laikus pamanīt problēmas. Piemēram, bremzes ir auto drošības saraksta augšgalā. Bet, kā laikus pamanīt, ja auto bremzes ir bojātas? Kā pareizi rīkoties un laicīgi pasargāt sevi?

Bremžu drošības pirmais likums ir laikus pārbaudīt bremzes, lai pārliecinātos, ka tās ir drošā darba stāvoklī.

Bremzes ir pašsaprotams jebkuras automašīnas nodiluma priekšmets, un galu galā, agri vai vēlu, tās būs jālabo. Transportlīdzekļa bremžu sistēma jāpārbauda vismaz reizi gadā. Bremzēm rūpīgi jāpārbauda bremžu uzliku nodilums, bremžu šķidruma līmenis, rotora biezums, šļūteņu un bremžu cauruļu stāvoklis, brīdinājuma gaismas. Pie pirmajām problēmām, bet lābāk vēl laikus pirms tām, bremzes ir jāpārbauda, lai laikus uzzinātu par iespējamām bremžu sistēmas problēmām.

Laikus pamanītas brīdinājuma zīmes palīdz bremžu sistēmai uzticami kalpot un garantē drošību uz ceļa

Ja runājam par transportlīdzekļu drošību, bremžu sistēma ir saraksta augšgalā. Pareizi funkcionējoša bremžu sistēma palīdz nodrošināt drošu transportlīdzekļa darbību un vadību dažādos braukšanas apstākļos. Šoferi var laikus apturēt visas iespējamās bremžu sistēmas problēmas, ja atpazīst pazīmes un simptomus, ka auto bremžu sistēmai ir nepieciešama apkope vai remonts.

Ja automašīnu sāk vilkt pa kreisi vai pa labi, vai ja, nospiežot bremzes, dzirdat trokšņus, bremzes ir jāpārbauda. Citas brīdinājuma zīmes, kas liecina par to, ka bremzes ir jāpārbauda, ir izgaismota bremžu brīdinājuma zīme/gaisma, zema bremžu pedāļa sajūta, vibrācija, cieta bremžu pedāļa sajūta un čīkstēšana.

Bremžu nodilumu ietekmē vairāki faktori, tostarp braukšanas paradumi. Arī auto darbības apstākļi, transportlīdzekļa tips un bremžu uzliku materiāla kvalitāte. Nekad neatlieciet regulāras bremžu pārbaudes vai nepieciešamo remontu. Laikus nepamanītas brīdinājuma zīmes, loģiski, ir bīstami, bet rada arī krietni dārgāku remontu.

Vienmēr laikus veiciet regulāras transportlīdzekļu pārbaudes, laikus nodrošiniet apkopes un remontu, pirmkārt, savai drošībai, bet ne mazāk – arī ilgākam auto kalpošanas laikam uz ceļa.
Lai droša pārvietošanās

Autovia

logo
Uzņēmums
Valmiera - Rīgas iela 62, LV-4201
P.O.T.C.P: 9:00 - 18:00 S: 10:00 - 15:00
Drošība
Vairāk mājaslapā
autovia.lv | © 2021