logo
Lietotu auto tirdzniecība Valmierā, kā arī pārbaudītas automašinas no ārzemēm
Negaidi, kad beigsies ierobežojumi! Iepērcies attālināti
 
e-veikalā
 
jau tagad!

Automašīnai aizsaluši logi? – Neskrāpē!

Rīta steigā ‘fēnots’ aizsalušais automašīnas stikls? Skrāpēts ar kredītkarti vai citiem pa rokai paķertiem priekšmetiem? Atpazīsti sevi? Kurš gan no mums steigā to nav darījis, tomēr tie nebūs īstie veidi, lai notīrītu stiklu, lai tas būtu kristāli skaidrs, drošai braukšanai.

Plastmasas skrāpji autovadītāju pulkā ir iemīļoti jau sen. Līdz ar to parādīšanos, cilvēki sāka ticēt, ka tas būs risinājums, ar kura palīdzību stikls tiks bojāts vismazāk. Taču tā nav. Plastmasas skrāpju daļa, ar ko tīra stiklu, ir platāka. Līdz ar to uz stikla vairāk nosēžas putekļi un sīki smilšu graudiņi, kas vējstiklu tieši bojā.


Arī ar vējstiklu slotiņām cerot notīrīt aizsalušos stiklus, tas var radīt būtiskas, pat neatgriezeniskas sekas. Labākajā gadījumā, sasalušās slotiņas paliks vietā, ja ar tām centīsies notīrīt logu. Ja sasalušās slotiņas nesalūzīs, kas jau ir vairāku desmitu un pat simtu zaudējums. Ar tām var sabojāt arī vējstiklu, kas apgrūtināts redzamību – gan diennakts tumšajā laikā, gan sliktas redzamības apstākļos. Slotiņas vajag tīrīt ar mīkstu lupatiņu vai birstīti. Sasalusī slotiņa, tiekot sista pret vējstiklu, it kā “nositot” ledu, var radīt plaisas vējstiklā.
Transportlīdzekļa stikli var sasalt arī no salona puses. Tas parasti notiek, ja ar sniegotiem apaviem, tos nenotīrot, iekāpj mašīnā, pienēsājot mitrus paklājus. Salons braukšanas laikā uzsilst. Aukstajā laikā mitrums tik ātri neiztvaiko, tāpēc salonam paliekot mitram, aukstajās naktīs sāk veidoties apsalums no salona iekšpuses. Speciālisti iesaka pēc braukšanas uz minūti paturēt vaļā durvis, lai siltais gaiss izvējojas. Tā pazūd krasā temperatūras atšķirība. Kam ir lielāka iespēja būt iemeslam – stiklam no iekšpuses neaizsalt.
Nekādā gadījumā uz aizsalušajiem stikliem nedrīkst liet verdošu ūdeni! Tas var likt stiklam saplaisāt, krasās temperatūras atšķirības dēļ.


Ideālā gadījumā stiklu nevajadzētu skrāpēt vispār. Katrs centiens noskrāpēt piesalušo sniegu, atstās pēdas, ko pēc tam redzēsiet saskrāpētajā vējstiklā. Visdrošāk – sildīt auto vismaz 5 minūtes, lai ledus atkūst pats.
Saudzīgāks Jūsu auto stiklam var būt metāla skrāpis ar kapara maliņu. Tam ir plānāka virsma, kas iedarbojas uz ledu, tātad mazāka stikla skrāpēšana. Galvenais, lai skrāpja asā mala ir pilnīgi tīra, un ledus skrāpēšana notiktu virzībā uz leju.

Rūpējieties par savu auto!

logo
Uzņēmums
Valmiera - Rīgas iela 62, LV-4201
P.O.T.C.P: 9:00 - 18:00 S: 10:00 - 15:00
Drošība
Vairāk mājaslapā
autovia.lv | © 2021