logo
Lietotu auto tirdzniecība Valmierā, kā arī pārbaudītas automašinas no ārzemēm
Negaidi, kad beigsies ierobežojumi! Iepērcies attālināti
 
e-veikalā
 
jau tagad!

Auto garantija – kas jāzina pircējam?

Auto garantija jaunām automašīnām, vai jebkurai jaunai precei, ir saprotama. Bet, kas jāzina pircējam pērkot lietotu automašīnu? Kāds ir garantijas laiks lietotai automašīnai? Par kādām lietām pircējs var celt pretenzijas, bet, ko pircējs nevar ietekmēt?

Pircējs pērkot lietotu un mazlietotu auto no auto tirgotāja, ne tikai var pieprasīt, bet likumīgi ir tiesīgs pieprasīt visu informāciju par automašīnas stāvokli. Kādi ir auto defekti, cik nopietni ir bojājumi. Iegādājoties lietotu auto no auto tirgotāja pircējs pretenziju gadījumā var griezties pie Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC). Tomēr PTAC likums nestrādā par labu pircējam, ja auto ir iegādāts no privātpersonas. Kādēļ?

  1. Ja automašīna ir iegādāta no privātpersonas, PTAC pretenziju gadījumā prasīs pirkumu apliecinošu dokumentu – čeku vai kvīti. Ja auto iegāde ir notikusi no privātpersonas, čeks vai kvīts šādos gadījumos netiek izdots. Tātad pretenzijas par pirkumu var tikt neņemtas vērā.
Auto garantijas lietotiem auto uz pāris mēnešiem vai par konkrētu auto nobraukumu

Lietotu auto tirdzniecībā pārdevējs ir tiesīgs izvirzīt savus garantijas nosacījumus, tātad nosakot arī garantijas laiku. Jauniem auto no salona tie visbiežāk ir 5 gadi, kamēr lietotu auto tirgū garantija var nebūt nemaz. Kas visbiežāk tā arī ir. Tikai dažas kompānijas piedāvā auto garantijas, kas var būt uz pāris mēnešiem, gadiem vai tiek mērīta par konkrētu auto nobraukumu, piem., 1000 kilometriem.

Lai likumīgi varētu iegādāties auto, pirmkārt, tas ir jādara pie tirgotāja, kas ir reģistrēts auto tirgotāja reģistrā. Lai varētu izvirzīt pretenzijas par bojājumiem, auto pirkumam pretī ir jābūt darījumu apliecinošam dokumentam. Lai pierādītu auto iegādi, pretī ir jābūt čekam ar norādīto pirkuma summu un īpašumtiesību apliecības numuru. Veicot auto pirkumu ar bankas pārskaitījumu, bankas pārskaitījums jau kalpos kā pierādījums darījumam.

Autovia – mazlietotu auto, lietotu auto tirdzniecība ar reālām auto garantijām. Piedāvājam tikai drošus un pārbaudītus auto.

Tavs Autovia.lv

logo
Uzņēmums
Valmiera - Rīgas iela 62, LV-4201
P.O.T.C.P: 9:00 - 18:00 S: 10:00 - 15:00
Drošība
Vairāk mājaslapā
autovia.lv | © 2021